Внесение в контракт поставки (купли-продажи) “ТЦО оговорки”
В последнее время стало модным говорить о трансфертном ценообразовании. Но на этой страничке своего микроблога хочется показать насколько прямолинейно многие юристы предприятий/начальники отделов поставок понимают законодательство.
Так, например одному предприятию пришло письмо следующего содержания:
Виходчи з положень «Закону про трансфертне ціноутворенняя», прошу Вас додати до договору поставки ряду пунктів у такій редакції:
1. «Постачальник є податковим резидентом Республіки Панама та сплачує як платник податку податки та збори до бюджету Республіки Панама, в т.ч. податок на прибуток за ставкою _% ».
2. «У разі якщо через недостовірну інформацію зазначену вище Покупець понесе будь-які витрати, Продавець – зобов’язується відшкодувати їх у повному обсязі».
Как следствие, предлагается следующий вариант “отписки” на него. Ведь просто сказать – “Вы же прочитайте закон, а потом делайте запрос” не позволяет этикет и вежливость.
ТЕКСТ ОТВЕТА:
У відповідь на Ваш запит стосовно включення до договору купівлі-продажу товарів пункту, щодо податкового режиму у Панамі та відповідальності COMPANY/ CORPORATION у випадку надання недостовірної інформації зауважуємо, що така вимога не відповідає положенням чинного законодавства, не є потрібною і не має практичної цінності з нижченаведених підстав.
По-перше, дійсно відповідно до ст. 39 ПКУ платник податку повинен подати звіт про контрольовані операції до 1 жовтня 2014 р. (за період з 1 вересня 2013 по 31 грудня 2013.). За неподання звіту про контрольовані операції платник податку сплачує штраф у розмірі 100 мінімальних з.п. (ст.120 п.3) громадян.
Втім, відповідно до п.п. 39.2.1.4 операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума операцій платника податків з кожним контрагентом (COMPANY/ CORPORATION) дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний звітний календарний рік. Тому, враховуючи, що загальна сума операцій з COMPANY/ CORPORATION не перевищує згадану суму, то і звіт про неї не подається.
По-друге, навіть при умові, що загальна сума операцій за рік з COMPANY/ CORPORATION буде перевищувати 50 млн. гривень, то звіт буде подаватися, але не на основі того, що прописано у договорі між контрагентами, а на основі Постанови КМУ про перелік держав де на 5 в.п. ставка корпоративного податку нижче ніж в Україні.
У цій постанові прямо вказана Панама, а тому, включення або не включення пункту про те, що COMPANY/ CORPORATION знаходиться у Панамі і платить корпоративний податок там, ніяк не може вплинути на те, чи буде подаватись звіт про контрольовану операцію чи ні.
Втім, дійсно, п.п. 39.2.1.3. передбачає можливість компанії COMPANY/ CORPORATION заявити, що вона платить податки у Панамі за ставкою не нижче ніж 5 в.п. у порівнянні до України (ставка податку на прибуток у Панамі становить 25%) і у такий спосіб бути виключеною із переліку КМУ. На підтвердження цього COMPANY/ CORPORATION подає «довідку (або її нотаріально засвідчену копію)» видану відповідним державним органом Панами платнику податків (Вам). І тут зрозуміло, що декларативне включення до договору купівлі-продажу такої інформації ніяким чином не може бути прирівняне до офіційної «довідки» у розумінні п.п. 39.2.1.3.
При цьому положення про загальний обсяг операції за рік у розмірі не менше 50 млн. грн. зберігається. Тобто, для того, щоб платник податку був зобов’язаний подавати звіт про контрольовану операцію, мають бути задоволені обидва (не один, а два одночасно) критерія.
Підсумовуючи, підкреслюємо, що включення до договору купівлі-продажу запропонованих Вами пунктів є невірним з наступних причин:
1) Загальний обсяг операцій з COMPANY/ CORPORATION не перевищує 50 млн. грн.;
2) Включення такого пункту до договору є нікчемним так як не може змінити прописані у положенні п.п. 39.2.1.3. та п.п. 39.2.1.4. правила щодо необхідності подачі звіту про контрольовані операції та критерії визначення операції «контрольованими».
Кстати, если будет интересно то автор опубликовал статью в ЮП о некоторых способах законной корректировки работы по ТЦО
Leave a Reply